انجمن سایت تاپ هورام چت روم آپلودسنتر یاهو چکر فروشگاه لینکدونی
سلام مهمان عزیز برای دیدن کامل انجمن   ورود <=====>عضویت انجمن                                                                                          
ورود پیشرفته

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لنف چیست؟
نویسنده پیام
ღ به تاپ هورام خوش آمدید ღ
*
مدیر بازنشسته

وضعيت : آفلاین
اطلاعات مهم من ارسال‌ها: 9,340
اعتبار: 126
اطلاعات شخصی من: محل زندگی :تاپ هورام
دل نوشته های من matn
تماس با من
وبلاگ من matn farimah20.blogfa.com
کشور موردعلاقه من
موارد متفرقه من:

تشکر ها 344
تشکر شده 534 بار در 483 ارسال

حالت من: هیچ کدام

حالت من: هیچ کدام

ارسال: #1
Icon19 لنف چیست؟
[تصویر:  lymphatic2.jpg]
اصلی ترین وسیله دفاعی بدن شما دستگاه لنفاوی است که همانند دستگاه گردش خون از مجموعه ای از رگ ها تشکیل شده است که مایع را به تمام قسمت های بدن حمل می کنند. این مایع لنف نامیده می شود و حاوی سلول های خونی سفید ویژه ای به نام لنفوسیت است.

لنفوسیت ها ماده ای را که پادتن نامیده می شود تولید می کنند. پادتن با میکروب ها و سموم مقابله می کند. عملکرد لنف به صورت زیر است: مایع از مویرگ خارج می شود و به داخل سیاهرگ یا به کوچک ترین رگ لنفی می ریزد. این مویرگ ها به یکدیگر متصل می شوند و مجراهای بزرگی را شکل می دهند که سرانجام به مجرای سینه ای می ریزد که در کنار آئورت نزولی قرار گرفته است و به یکی از شاخه های اصلی بزرگ سیاهرگ زبرین متصل می شود. دریچه ها به جریان لنف اجازه حرکت در یک جهت را می دهند. غده های لنفاوی در تمام بدن و در مکان هایی که مویرگ های لنفی به هم متصل می گردند، یافت می شوند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست.برای مشاهد لینک ها لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.باتشکر تیم تاپ هورام

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست.برای مشاهد لینک ها لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.باتشکر تیم تاپ هورام
۱۲-۲۱-۱۳۹۰ ۰۲:۰۳ عصر
جستوچو نقل قول

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Icon19 تری گلیسیرید خون چیست ؟ فریما 0 117 ۱۲-۲۱-۱۳۹۰ ۰۲:۰۸ عصر
آخرین ارسال: فریما
Icon19 گروه خونی​تان چیست؟ از این غذاها استفاده نکنید فریما 0 54 ۱۲-۲۱-۱۳۹۰ ۰۲:۰۵ عصر
Icon19 گردش خون چیست؟ فریما 0 95 ۱۲-۲۱-۱۳۹۰ ۰۲:۰۳ عصر
Icon19 انعقاد خون چیست؟ فریما 0 49 ۱۲-۲۱-۱۳۹۰ ۰۲:۰۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
درباره ما
تماس با ما
دوستان ما
تالار گفتگوي تاپ هورام خدمات رساني خود را در سال 1390/12/08آغاز کرد . از لحظه تولد تاکنون تاپ هورام همواره سعي در بکارگيري شيوه هاي مديريتي جديد و خدمات نوين داشته است . تاپ هورام مفتخر است . که شما دوستان عزيز از ما حمايت كنيد.